Jesteś tutaj:   StartMiejscowość CzernaFala dotrze później!

Wyszukiwanie

Sonda

Najładniejsza bramka Orła sezonu 2013-2014

Bramka nr 1. - 0%
Bramka nr 2. - 0%
Bramka nr 3. - 5.3%
Bramka nr 4. - 0%
Bramka nr 5. - 15.8%
Bramka nr 6. - 36.8%
Bramka nr 7. - 21.1%
Bramka nr 8. - 0%
Bramka nr 9. - 5.3%
Bramka nr 11. - 10.5%
Bramka nr 12. - 5.3%

Łącznie głosy: 19
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się wł: 06 Sie 2014 - 23:59

Śledź cień Orła na:

FacebookGoogle BookmarksRSS Feed

Pogoda na mecz?

Prognoza pogody
Głogów
Szczegółowa pogoda dla Głogowa

Ostatnie komentarze

 • Maciek 9 lat temu
  Tak, to jest ta miejscowość Czerna, potwierdziłem ...

  Czytaj więcej...

   
 • Janina 10 lat temu
  W latach 60-tych spędziłam na koloniach letnich ...

  Czytaj więcej...

   
 • Maciek 11 lat temu
  Bardzo spodobał mi się opis schodów jako element ...

  Czytaj więcej...

   
 • K. Iwanicka 11 lat temu
  A jednak! Zamek w Czernej w ciągu ponad 450 lat ...

  Czytaj więcej...

Logowanie

Miejscowość Czerna - Aktualności - (dawniej: Alteichen, Klein Tschirne

Utworzono: 23 maj 2010 Maciek Kategoria: Miejscowość Czerna
Informacje podaje Starostwo Powiatowe w Głogowie:
Dobra informacja dotarła do PCZK z wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego - według nowej prognozy fala kulminacyjna dotrze do okolic Głogowa we wtorek rano (pomiędzy godzinami drugą a szóstą) i jej wysokość określono na maksymalnie 6m 70cm. Taka prognoza oznacza, że pomimo kolejnego opóźnienia fali - przewiduje się, że będzie ona o 10cm niższa niż poprzednio sądzono. 
Biuletyn informacyjny (poziom bieżący wody), zobacz: www.pogodynka/hydrobiuletyn

Orientacyjnie prezentujemy gdzie w pobliżu Czernej zostały w 2-óch miejscach w 1997 r. przerwane wały: (są to zdjęcia wykonane w ten piątek i sobotę)Informacje podaje Starostwo Powiatowe w Głogowie:
Stan Odry o godz. 08.00 w Głogowie wynosił 5m 64cm

Gminy Powiatu Głogowskiego przez całą noc prowadziły akcję zabezpieczania wałów.

W gminach nie nastąpiły wielkie zmiany ze stanem o godz. 21.00. Nadal wzmacniane są wały i prowadzona jest walka z lokalnymi podsiąkami. Najważniejsze podsiąki wody występują w Gminach Kotla i Żukowice. [...] W Gminie Żukowice cały dzień trwać będzie umacnianie foli, którą pokryto wał na zakolu Odry koło Czernej. Straż Pożarna rozstawiać będzie specjalne rękawy napełniane wodą, które podniosą wysokość korony wału. Od rana główne siły skierowane są do prac przy wzmacnianiu wału na wysokości Dobrzejowic, gdzie dochodzi do podsiąków.

Podajemy telefony i adresy Gminnych Zespołów Zarządzania Kryzysowego. Zespoły są odpowiedzialne za prowadzenie i koordynację akcji powodziowej na terenach własnych gmin, są również w sposób najpełniejszy gotowe do informowania mieszkańców i instytucji z terenów objętych ich administracją gminną - o stanie zagrożenia powodziowego oraz o podejmowanych pracach.
UG/GCR Żukowice
Żukowice
831-42-41
969
831-41-49


Portal glogow-info.pl napisał wczoraj:
W Gminie Żukowice najbardziej zagrożonym rejonem jest teren zakola przy miejscowości Czerna. Tutaj Sztab prowadzący akcję podjął jednak decyzję o podjęciu działań przeciwpowodziowych w oparciu o wał ziemny, który nie uzyskał jeszcze pełnej odporności przeciwpowodziowej po jego niedawnym remoncie. Tutaj w pracach uczestniczą największe siły strażaków - okołu 150 i mieszkańcy miejscowości. Dostarczona dziś zostanie folia, którą zabezpieczona zostanie korona wału, w pracach przeciwpowodziowych uczestniczą też fachowcy z Dolnośląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych oraz geodeci zatrudnieni przez Powiat Głogowski. Wójt Leszek Kucharczyk uważa, że jest szansa na uratowanie Czernej lub tez minimalizację skutków zalania miejscowości. W tej chwili planowana ewakuacja mieszkańców nie jest jeszcze potrzebna.

Dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami dodających je osób. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze nie na temat, obraźliwe oraz obniżające poziom serwisu będą usuwane. Komentarze osób niezalogowanych są publikowane dopiero po przejrzeniu ich przez moderację.


Kod antyspamowy
Odśwież