Jesteś tutaj:   StartOrzeł CzernaSeniorzy25. kolejka Seniorów okiem Bogusława Chrobaka

• Maciek 8 lat temu
    Do czasu napisania powyższego newsa grałem w ...

Maciek nie ma co się obrażać za to że nie grasz ...

Już powinno być poprawione. Staty jak zwykle ...

Maciek,widzę rażący błąd w strzelcach bramek :)

Aktualności»
Odsłony: 1252

25 kolejka w Klasie A grupa 1.

Sparta Rudna dotrzymuje obietnicy – co to wydawało by się nierealne, stało się prawdziwe.

KOLEJNE ZWYCIĘSTWO I PREMIA PRAWIE REALNA!!!

Sparta Rudna – Pogoń Góra   -   9 : 3   (5:1)

- Kotarski Tomasz – 1

To co niedawna było nierealne powoli staje się prawdziwe. Wiosną Sparta wygrywa mecz po meczu.  Na  polu  bitwy  pozostawia  kolejne  pokonane  drużyny.  Pogoń  po  ostatnich  niezbyt imponujących   występach   do   Rudnej   przyjechała   praktycznie   bez   motywacji   oddając całkowicie  pole.  Wynik  jest  dość  wysoki,  ale  otwarta  z  obu  stron  gra  na  to  pozwoliła  jak jedne  tak  drugiej  drużynie.  Sparta  Rudna  jeszcze  walczy  do  końca  o  premię  z  drugiego miejsca. Pogoń Góra drugi rok z rzędu traci szanse awansu do klasy wyższej. Mecz mógł się zakończyć  dużo  większym  zwycięstwem  Sparty  Rudna,  ale  w  połowie  drugiej  odsłonie meczu  za  bardzo  zaczęli  się  bawić  piłką  i  straty  spowodowały  to,  że  drużyna  Pogoni zmniejszyła rozmiary porażki.

PŁOMIEŃ SILNIEJSZY OD ISKRY

Iskra Droglowice – Płomień Radwanice   2 : 5   (1:1)

2:5 – 89 min – Pieniążek Patryk

Obie drużyny jeszcze mają jakiś cel. Tylko całkiem inny. Iskra po fatalnym początku wiosny powoli budzi się z zimowego snu, ale niestety teraz za to musi ratować się przed spadkiem. Płomień odwrotnie powoli włącza się do walki o drugie miejsce w grupie i całkiem nieźle mu to  wychodzi.  Początek  meczu  ułożył  się  wyśmienicie  dla  Iskry,  ale  Płomień  niestety  po dwóch n=minutach był zbyt wysoki i częściowo zagasił Iskrę doprowadzając do remisu. Po przerwie  uwidoczniła  się  większa  dojrzałość  taktyczna  piłkarzy  z  Radzwnic  i  po  kojonych dwóch golach w 55 i 62 minucie prowadzili już 3:1. Iskra jeszcze raz zabłysła na moment w 69 minucie strzelając bramkę kontaktową, ale jka się później okazało to wszystko na co było stać  dzisiejszego  dnia  Iskrę.  Płomień  grał  konsekwentnie  swoje  i  po  bramkach  w  78  i  89 minucie  podwyższa  wynik  na  5:2  i  tak  też  kończy  się  to  spotkanie.  Iskrze  pozostało  nadal ostro walczyć o ligowy byt, a Płomieniowi mruga mała nadzieja dogonienia Sparty Rudna.

Skład Płomienia Radwanice: Brzeziński Piotr – Pisowicz Grzegorz, Szulc Michał, Łuniewski Michał, Pieniążek Patryk, Adamczyk Grzegorz, Adamczyk Mateusz, Żmijowski Damian (60 Husar Łukasz), Nazar Paweł (70 Lechowicz Mariusz), Zymiak Maciej (73 Janczak Konrad), Szymkowiak Krzysztof.

Orzeł Czerna – Zadzior Buczyna   -   3 : 3   (3:1)

[Opis meczu był kopią opisu opublikowanego przez kibica Zadziora na jednym z blogów i odbiegał od rzeczywistego przebiegu spotkania, dlatego nie publikujemy go.]

1:0 – 1 min – Wilk Paweł
2:0 – 7 min – Wilk P aweł
3:0 – 11 min – Wilk Paweł
3:1 – 19 min – Kiełb Paweł
3:2 – 37 min – Peszko Patryk
3:3 – 66 min – Wywiał Marcin

Skład  Zadzior  Buczana:  Krupa  Maciej  –  Mędrek  Adam,  Bąkowski  Michał,  Wardzała Dominik,  Potocki  Patryk,  Kotwas  Krzysztof,  Wywiał  Marcin  (77  Gąska  Jakub),  Biliński Jarosław, Szklarz Kacper, Peszko Patryk, Kiełb Paweł.

KORONA NIE ODDAŁA KORONY VICTORII.

Korona Czernina – Victoria Siciny   -   5 : 2   (3:1)

5:2 – Skoczylas Mateusz

Derby powiatu Górowskiego zapowiadały się ciekawie i tak też było. Korona na wiosnę gra nieco gorzej ale ostatnio forma zwyżkuje. Victoria jak na beniaminka poczyna sobie całkiem dobrze by nie powiedzieć dobrze. Mecz z układu tabeli nie miał tak wielkiego znaczenia, ale żadna z drużyn nie ma zamiaru przegrywać, a zwłaszcza w derbach powiatu. Jednak tego dnia Victoria  nie  miała  nic  do  powiedzenia  i  założona  wysoko  Korona  nadal  pozostanie  w Czerninie.  Mimo  wszystko  gra  obu  zespołów  mogła  się  podobać  i  na  pewno  nikt  nie  mógł narzekać na wrażenia i emocje.

Skład  Korony:  Rzepecki  Damian   –  Chmieliński  Marcin,  Sobociński  Dawid,  Kiernici Wojciech,  Dworniczak  Łukasz,  Mikiel  Seweryn,  Janaszkiewicz  Piotr,  Zarzycki  Adrian, Kiernicki Rafał, Janaszkiewicz Łukasz, Kiernicki Arkadiusz.

ZAWISZA SPADŁ Z KONIA!

Zawisza Serby – Dragon Jaczów   -   1 : 6   (0:3)

1:6 – Mak Piotr

Dragon Jaczów początek nieudanej rundy wiosennej chyba ma już za sobą. Ostatnio gra tak jak na przyzwyczaił do tego. Zawisza jak to Zawisza. Raz na górze raz na dole. Tym razem Zawisza  jednak  na  dole.  Dragon  wyszedł  na  mecz  skoncentrowany  i  od  początku  nie  dał żadnych  szans  przeciwnikowi.  Po  ostatnim  zwycięstwie  Zawiszy  w  Górze  nad  Pogonią wszyscy oczekiwali, że i tym razem przed własną publicznością dadzą sobie radę z  grająca nierówno drużyną Dragona. Nic jednak bardziej mylnego. Dzisiaj drużyna Zawiszy nie była tą  samą  drużyną  co  tydzień  temu  i  poniosła    porażkę  przed  własna  publicznością.  Obie drużyny praktycznie maja zapewniony byt ligowy, dlatego  gra była otwarta i to najbardziej zadowoliło zebranych kibiców.

SPARTA PRZKTYCZNIE ŻEGNA SIĘ Z KLASĄ „A”

Sparta Przedmoście – Łagoszowia Łagoszów   -   1 : 2   (1:0)

1:0 – 19 min – Drankiewicz Jarosław
1:1 – Aźmin Krzysztof
1:2 – karny – Szewczyk Marcin

Mecz  dla  obu  drużyn  miał  ogromne  znaczenie.  Dla  Sparty  był  to  mecz  naprawdę  ostatniej szansy. Która nie wykorzystała. Początek i pierwsza połowa nic nie wskazywały na porażkę. Gra była szarpana. Jak jedna tak druga drużyna bały się bardziej zaatakować by się za bardzo nie odsłonić. Druga połowa w wykonaniu Łagoszowa była całkiem inna. Drużyna Łagoszowi nie miała nic do stracenia i zaatakowała. Efektem tego było zdobycie  bramki wyrównującej przez   Aźmina   Krzysztofa,   a   dopełnieniem   szczęścia   wykorzystany   rzut   karny   przez Szewczyka Marcina co w efekcie pozwoliło Łagoszowi wywieźć komplet bezcennych trzech punktów z Przedmościa.

Skład  Sparty  Przedmoście:    Gruchała  Jarosław  –  Pinkowski  Mariusz,  Tomicki  Damian, Gumienny  Arkadiusz,  Krupa  Tomasz,  Drankiewicz  Jarosław  (60  Waniukiewicz  Andrzej), Tyżlik Krzysztof, Kacała Przemysław (55 Kawalec Witold), Potaszyński Patryk (65 Holcman Piotr), Waniukiewicz Grzegorz, (70 Różanski Łukasz), Torba Patryk (80 Kawalec Adrian).

CZY TYLKO BOISKA I AURA ZAWINIŁA?!

Górnik Lubin   - Mieszko Ruszowice   - odwołany

Mecz Górnika  Lubin z  Mieszkiem Ruszowice został przez sędziego spotkania odwołany ze względu na zły stan boiska po opadach deszczu. Decyzję co do  nowego terminu rozegrania meczu podejmie Wydział Gier na najbliższym posiedzeniu.